Camus Extra Elegance 40% 0,7l

Neohodnotené
Značka: Camus
€229
Skladom

Camus je rodinný výrobca, ktorý sa radí medzi najväčšie značky koňaku na svete. Založil ju v roku 1863 Jean-Baptiste Camus a v rodine zostala päť generácií. Brandy je vyrobená zo zmesi bežných odrôd koňaku: Ugni Blanc, Folle Blanche a Colombard.
História panstva sa začala, keď Jean-Baptiste zorganizoval skupinu výrobcov koňaku do družstva Grande Marque. Ďalej kúpil akcie svojich partnerov, aby udržal výrobu v rukách rodiny Camusovcov, a premenoval firmu na Camus La Grande Marque.
Na konci 19. storočia začala spoločnosť Camus vyvážať svoj koňak do Anglicka, čím si zabezpečila prvý zahraničný trh. V 20. storočí sa pokračovalo v zvyšovaní vývozu po celej Európe a ďalej na východ a stalo sa z neho na istý čas koňak cára Mikuláša II.
Camus má 180 hektárov pôdy a vlastní najväčšie pozemky všetkých výrobcov v Cognac cru of Borderies.

Camus Extra je
luxusný koňak zo zmesi mimoriadne vzácneho eaux de vie. V 70. rokoch Michel CAMUS vytvoril pre seba a jeho priateľov nový štýl koňaku a pomenoval ho CAMUS EXTRA. Zrodil sa nový štandard pre luxusný koňak.
CAMUS EXTRA je dnes výnimočnou zmesou veľmi vzácnych eaux-de-vie hlavne z viníc Borderies, Grande Champagne a Petite Champagne, ktoré sú vybrané pre svoj vynikajúci potenciál starnutia a intenzívne aromatické príchute.
Prítomnosť v zmesi vzácnych starých koňakov Borderies z najmenšej pestovateľskej oblasti, ktorá je srdce CAMUS, zvyšuje sofistikovanú a hladkú arómu.
Po optimálnom stave zrenia v chladných a vlhkých pivniciach vyvíja CAMUS EXTRA intenzívne aromatické chute s prevládajúcim suchým ovocím a komplexnou textúrou sladkých tónov sušených fialiek, pečiva, tabaku, kože a orechov, ktoré vrcholia zamatovým záverom.
Farba je zlatá s odtieňmi jasného mahagónu.
Na"nose" kaskádový výlev vynikajúcich aromatických tónov.
Na "jazyku" veľká zložitosť krémových tónov pečiva s náznakmi sušených fialiek, tabaku, kože a orechov. Záver je výnimočne dlhý.