Macallan Rare Cask 43% 0,7L

Neohodnotené
Značka: Macallan
€319
Momentálne nedostupné

Macallan bol jedným z prvých liehovarov v Škótsku, ktorý získal legálnu licenciu. Odvtedy si vybudoval reputáciu jednej z popredných jednosladových whisky na svete. The Macallan sa opiera o zásadné prispievajúce vplyvy Španielska, Severnej Ameriky a Škótska - a ich príslušných prírodných surovín v kombinácii s tradičnými metódami a remeselnou zručnosťou. Páleni Macallan založil Alexander Reid, farmár a učiteľ na škole. Pôvodný názov oblasti bol „Maghellan“, prevzatý z galského slova „magh“, čo znamená úrodná pôda, a „Ellan“, od mnícha sv. Fillana - ktorý úzko spolupracoval s kostolom, ktorý stál v areáli The Macallan Estate do roku 1400. Farmári vyrábali whisky na svojich farmách Speyside v tejto oblasti po celé storočia.

"Rare Cask"
Kombinuje znalosti, schopnosti, vášeň, odhodlanie a kreativitu. Je vytvorený tak, aby predviedol komplexnosť a hĺbku. Je vyrobený z najširšieho spektra sudov používaných na dozrievanie v Macallan Estate. Ručne vyberané Macallan tímom poskytujú kombináciu amerických a európskych dubových sudov sherry ktoré vytvárajú nezameniteľne drevitú whisky s bohatým odtieňom. Neporovnateľný prístup k najrozsiahlejšej škále spolupracujúcich spoločností v Španielsku dáva jedny z najlepších a najvzácnejších sudov, z ktorých si je možno vybrať pri vytváraní Rare Cask, čo má za následok rozmanitosť hotovej whisky na rozdiel od iných whisky Macallan.

Macallan Rare Cask
Stelesnenie dvoch najväčších a najvýraznejších predností Macallanu – dubové sudy sherry a prírodná farba pripomínajúca červený mahagón. Vo vôni je cítiť jemné tóny vanilky a hrozienok ustupujúce tónom sladkého jablka, citrónu a pomaranča. Všetko je vyvážené pikantným kvartetom koreňového zázvoru, škorice, muškátového oriešku a klinčeka. V chuti je toto pikantné kvarteto jednoducho neochvejné. Príjemne rezonujúca dubová chuť doladená vanilkou a čokoládou končiaca jemnou citrusovou kôrou. V závere je príjemne drevnatá a hrejivá.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie