Wayne Gretzky N°. 99 Red Cask 40% 1,0L

Neohodnotené
€106
Skladom

Wayne Gretzky už ako malé dieťa fascinovane sledoval, že jeho starý otec zbieral a lisoval vlastné hrozno, starostlivo sa staral o svoju zbierku drevených sudov. O niekoľko desaťročí neskôr, inšpirovaný rodinnou tradíciou a motivovaný neochvejným záväzkom k tvrdej práci a dosahovaniu dokonalosti, sa Wayne zameral na výrobu vlastného skvelého kanadského vína. Jeho cieľ bol jednoduchý – vytvoriť kolekciu vín, ktoré by si ľudia mohli kúpiť raz kvôli názvu na etikete, no vychutnali by si ich znova a znova, keď objavili kvalitu samotného vína.

Pozitívna reakcia, ktorú mali kritici aj milovníci vína na jeho portfólio vín z Niagary a Okanaganu, čoskoro zasadila do Waynovej mysle ďalšie semienko. Sledovanie toho, čo jeho tím dokáže s kanadským hroznom, ho prinútilo premýšľať, čo by sa mohlo stať, keby rozšírili svoje zameranie aj na kanadské whisky vyrobené z obilia z miestnych zdrojov. Na jar 2017 sa vášniví nadšenci vína, milovníci whisky a hokejoví fanúšikovia stretli, aby oslávili otvorenie úplne nového vinárstva a liehovaru Wayne Gretzky Estates v srdci vinárskej krajiny Niagara-on-the-Lake. Zariadenie s rozlohou 23 000 štvorcových stôp je prvým kombinovaným vinárstvom a liehovarom v Ontáriu a ďalším žiarivým príkladom veľkých vecí, ktoré sa dejú, keď ,,The Great One“ vedie tím.

,,Často som hovoril, že najvyšší kompliment, ktorý mi môžete dať, je povedať, že každý deň tvrdo pracujem.“ (Wayne Gretzky)
Wayne Gretzky N°. 99 Red Cask
Whisky vyrobená kanadským spôsobom – zrná z miestnych zdrojov, ktorých zmesi sa individuálne destilujú, dozrievajú, miešajú a následne dokončujú v sudoch po červenom víne z vinárstva Wayne Gretzky.

Tento proces zaručí, že vo vôni a chuti sa objavia lahodné arómy dubu, vanilky a korenia. Dokonalým vyvážením všetkých prvkov sa vytvorila rafinovaná a hladká whisky. Klíma v Ontáriu má vplyv na starnutie sudov – vysoké ročné teplotné výkyvy v prostredí bez regulácie teploty vháňajú whisky hlboko do dubu počas teplejších období a vyťahujú ju von počas chladnejších období. Umiestnenie suda ovplyvňuje jeho starnutie v závislosti od teploty, prúdenia vzduchu a výšky v miestnosti.

Má svetlú slamovo zlatú farbu s rubínovo červeným odtieňom. Vo vôni sa najprv odhalia vrchné arómy opáleného nového dubu, mandľového orieška, karamelu a vanilky. Potom sa objavia základné tóny naznačujúce muškátové korenie a kôstkové ovocie. Pocit v ústach je hladký, okrúhly a robustný, s nádychom drevitých tanínov pre štruktúru, spolu s hlbokými tónmi pražených orechov a nového korenia. Záver je dlhý a pretrvávajúci s jemne sladkou a hladkou textúrou s tónmi orechov a nového korenia.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: