Šesťmesačným dozrievaním v stredne vypálenom sude z dubového dreva, získal destilát charakteristickú zlatohnedú farbu a plnú chuť s jemne podfarbenými tónmi klinčekov, škorice a tónmi dreva.
Odporúča sa konzumovať vychladená na teplotu 18 °C.
Pálenica Marsen v Marcelovej, založená v roku 2006, je zámerne situovaná do najúrodnejšieho regiónu Slovenska – do blízkosti ovocných sadov. Vďaka tomu získava prvotriedne plody optimálnej zrelosti. No až poctivý prístup, ručné triedenie, optimálne kvasenie a destilácia pomocou najmodernejšej technológie vdychujú destilátom dušu, ktorá sa potom naplno rozvinie ich zretím. Výsledkom sú ušľachtilé destiláty, ktorých jemná chuť harmonizuje s lahodnou vôňou konkrétnej odrody ovocia.
Majú výnimočné postavenie. Okrem toho, že patria do kategórie pravých ovocných destilátov, destiláty Marsen sa pýšia aj slovkom „odrodové“. Znamená to, že sú vyrobené bez použitia akýchkoľvek prídavných aromatických látok alebo farbív. Pri odrodovosti sa nerozlišuje len druh ovocia, ale aj jednotlivé odrody. Napríklad z hrušky máme štyri druhy destilátu – z odrôd Williams, Konferencia, Durandeau a Jesenná. Môžete tak spoznávať špecifiká jednotlivých odrôd daného ovocia.
,,Prvotriedna surovina, destilácia a nič viac“
Kvalitu si strážia už v sade (pri zbere ovocia) – použité ovocie musí byť zdravé a zrelé, nahnité plody sa vždy vytriedia. Triedené ovocie sa zbavuje kôstok, ktoré sú však kvôli špecifickej chuti neskôr využité, a pripraví sa z neho surovina, ktorá je okamžite čerpaná do kvasných nádob. Kvasenie prebieha v nerezových nádobách bez prístupu vzduchu, pod prísnou kontrolou a je riadené – to znamená že neprebieha rýchlo, spontánne, ale pri určitej teplote. Doba kvasenia je rôzna, dohliada sa na to, aby bol kvas v nádobách optimálne dlhú dobu. Tak sa zabezpečí čo najlepšie vyťaženie chuťových a aromatických látok.
Destilácia prebieha v modernom zariadení, ktoré jedným procesom vyprodukuje 3-krát destilovaný produkt. Po vypálení sa percentuálne bohatý destilát postupne riedi vodou na požadovanú stupňovitosť. Odrodové destiláty sa riedia na 42,3% – destilát je ostrý, ale nie príliš silný, takže je možné ho vychutnať. Produkt potom zreje v nerezových tankoch. Po niekoľkomesačnom až niekoľkoročnom vyzretí je destilát plnený do fliaš.
Marsen sa nesústreďuje na veľkoobjemovú výrobu lacných produktov – vyrábajú v menších množstvách so snahou o maximálnu kvalitu. Preto sú všetky naplnené fľaše číslované. Bežne sa v danom roku z určitej odrody ovocia vyrobí len limitované množstvo fliaš.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Alkohol |
|---|---|
| EAN: | 8588005119719 |
| Alkohol: | 30-46% |
| Veľkosť: | 0.33-0.5 |
Marsen je slovenská remeselná pálenica založená v roku 2006 v obci Marcelová, v regióne s výbornými podmienkami pre ovocné sady. Značka stavia na výrobe čistých odrodových destilátov – používajú sa iba ovocie z vlastných alebo lokálnych sadov, ručne triedené, bez pridania aromatických látok alebo farbív.
Proces výroby Marsen zahŕňa starostlivé kvasenie, modernú destiláciu a dôsledné zrenie v nerezových tankoch. Výsledkom sú destiláty s harmonickou chuťou aj vôňou, ktoré verne reflektujú ovocie aj konkrétnu odrodu – napríklad hrušky odrody Williams, Konferencia, Durandeau či Jesenná. Sortiment dopĺňajú aj ďalšie výrobky ako čistá vodka, gin, likéry či rum typu Legenda, vždy s dôrazom na kvalitu a remeselnú precíznosť. Marsen si vybudoval povesť značky, ktorá ponúka autentické slovenské destiláty s osobitým charakterom a vysokým štandardom.
