Macallan Rare Cask 43% 0,7L, 2022 release

Neohodnotené
Značka: Macallan

Macallan bol jedným z prvých liehovarov v Škótsku, ktorý získal legálnu licenciu. Odvtedy si vybudoval reputáciu jednej z popredných jednosladových whisky na svete. The Macallan sa opiera o zásadné prispievajúce vplyvy Španielska, Severnej Ameriky a Škótska - a ich príslušných prírodných surovín v kombinácii s tradičnými metódami a remeselnou zručnosťou. Páleni Macallan založil Alexander Reid, farmár a učiteľ na škole. Pôvodný názov oblasti bol „Maghellan“, prevzatý z galského slova „magh“, čo znamená úrodná pôda, a „Ellan“, od mnícha sv. Fillana - ktorý úzko spolupracoval s kostolom, ktorý stál v areáli The Macallan Estate do roku 1400. Farmári vyrábali whisky na svojich farmách Speyside v tejto oblasti po celé storočia.

"Rare Cask"
Kombinuje znalosti, schopnosti, vášeň, odhodlanie a kreativitu. Je vytvorený tak, aby predviedol komplexnosť a hĺbku. Je vyrobený z najširšieho spektra sudov používaných na dozrievanie v Macallan Estate. Ručne vyberané Macallan tímom poskytujú kombináciu amerických a európskych dubových sudov sherry ktoré vytvárajú nezameniteľne drevitú whisky s bohatým odtieňom. Neporovnateľný prístup k najrozsiahlejšej škále spolupracujúcich spoločností v Španielsku dáva jedny z najlepších a najvzácnejších sudov, z ktorých si je možno vybrať pri vytváraní Rare Cask, čo má za následok rozmanitosť hotovej whisky na rozdiel od iných whisky Macallan.

Macallan Rare Cask
Stelesnenie dvoch najväčších a najvýraznejších predností Macallanu – dubové sudy sherry a prírodná farba pripomínajúca červený mahagón. Vo vôni je cítiť jemné tóny vanilky a hrozienok ustupujúce tónom sladkého jablka, citrónu a pomaranča. Všetko je vyvážené pikantným kvartetom koreňového zázvoru, škorice, muškátového oriešku a klinčeka. V chuti je toto pikantné kvarteto jednoducho neochvejné. Príjemne rezonujúca dubová chuť doladená vanilkou a čokoládou končiaca jemnou citrusovou kôrou. V závere je príjemne drevnatá a hrejivá.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
€329 €274,17 bez DPH
Macallan Rare Cask 43% 0,7L, 2022 release
Neohodnotené
Značka: Macallan

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto