Brugal Leyenda 5 Aniversario 38% 0,7l

Neohodnotené
Značka: Brugal

Jedinečný charakter s výnimočným výberom sudov po ,,sherry“.

Výberová pocta odkazu André Brugala, zakladateľa značky, ktorý bol ocenený za jeho veľkú statočnosť a vyznamenaný španielskym kráľom Alfonzom XII. Vďaka svojej vášni v umení výroby rumu dosiahol najväčšie vyznamenania svojej doby – tak sa zrodila Leyenda (legenda). Toto vydanie obsahuje špeciálny výber zo sudov po víne Oloroso na oslavu 5. výročia tohto unikátu.

,,Leyenda 5 Aniversario" je jedinečná zmes skladajúca sa z 89 % vyzretých rumov a z 11 % španielskych vín (preto je označovaná ako ,,liehovina", nie rum).

Sprvu očarí krásna tmavojantárová farba s červenkastými odtieňmi. Vôňa je drevitá, s jemnými tónmi malín a sliviek a s ľahkým závanom korenia a medu. V chuti sa rozprestierajú rovnaké robustné a komplexné elegantné tóny. Záver je jemný, no pretrvávajúci.

Dostupnosť Skladom
Možnosti doručenia
€67 €55,83 bez DPH
Brugal Leyenda 5 Aniversario 38% 0,7l
Neohodnotené
Značka: Brugal

Zakladateľ značky Don Andrés Brugal, narodený v Španielsku, bol ambiciózny a dobrodružný – priťahovali ho možnosti Dominikánskej republiky, kde mohol naplno využiť svoje schopnosti. Tam našiel všetky správne prvky na výrobu prvotriedneho rumu a videl potenciál prepojiť rôzne časti procesu výroby rumu vlastným jedinečným spôsobom – vytvoril nový hlbší a hladší rum so silou spájať ľudí.

Poháňaný túžbou hľadať nové príležitosti v roku 1868 cestovateľ a dobrodruh Andrés Brugal vycestoval na Kubu zo svojho rodiska v španielskom Sitges. V roku 1888 založil spoločnosť Brugal & Co. O niečo neskôr, v roku 1897 Don Andres odišiel z Kuby a usadil sa v Puerto Plata, priťahovali ho zázraky ostrova Dominikánskej republiky.

Výnimočný proces výroby tohoto rumu bol starostlivo vytvorený v dominikánskom dome v Puerto Plata v roku 1888. Rovnako ako zakladateľ Don Andrés, aj terajší ,,Maestro Roneros“ 5. generácie sú nadšení, že prinášajú to najlepšie z každého suda a zmesi. Je to ich absolútna oddanosť kvalite, ktorá umožnila postupne zdokonaliť každú fázu výrobného procesu.

Prvotný čistý destilát bol úžasne vytvorený a navrhnutý tak, aby bol výnimočne ľahký, čistý a najvyššej kvality. Až 85 % chuti však pochádza zo starnutia v sudoch – preto sú veľmi dôležitým prvkom pri výrobe. Každý sud má svoj vlastný život – ,,Maestro Ronero“ starostlivo ručne vyberá len tie so správnym typom dreva, vekom a pôvodom, aby vytvoril tie najlepšie chute. Používajú iba sudy najvyššej kvality – špecializovaný tím špecialistov na starnutie kontroluje každý sud z amerického dubu po bourbone a po ,,sherry“ z európskeho dubu.

Získavanie a výber tých najlepších sudov je pre rum životne dôležité, tým však výroba chutí nekončí. Tropické teplo zohráva v procese starnutia Brugalu veľmi zvláštnu úlohu. Sklady sú strategicky umiestnené pod teplom dominikánskeho slnka. ,,Maestros Roneros“ využívajú svoju zručnosť a odbornosť, aby využili toto teplo, zintenzívnili proces starnutia a priniesli to najlepšie zo sudov do chuti rumu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Presidente Rum 23y 0,7l
€35,75 bez DPH
€42,90
7466871101711
bozkov honey
€11,58 bez DPH
€13,90
8594005022607
rum nation panama black 21y v darcekovom baleni 43 0 7l zoom 4388
€99,17 bez DPH
€119
8033749406330
Používáme ověření věku Adulto