Cihuatán Indigo 8YO 40% 0,7L

Neohodnotené
Značka: Cihuatán

Rumy Cihuatán sú inšpirované rovnomenným údolím v El Salvadore.
V údolí Cihuatán kedysi stálo rovnomenné mesto.
Bolo postavené mayským kmeňom, pôvodnými obyvateľmi, ktorí tu žili medzi rokmi 900 a 1 200 n. L. Mayovia boli prosperujúcou spoločnosťou, matematici, astronómovia a obchodníci.
V ich túžbe po poznaní a inováciách nachádzajú rumy Cihuatán svoju inšpiráciu.
Slovo "Cihuatán" znamená v jazyku pipile, ktorý je príbuzný aztéčtině, "zem so spiacou ženou". Legenda hovorí, že pred mnohými storočiami prišla do údolia Cihuatán bohyňa, ktorá tamojšu pôdu obdarila hojnosťou a úrodnosťou.
Z jej vôle údolie rozkvitlo do podoby úrodných polí s cukrovou trstinou a tou najčistejšou vodou. A práve tie dnes tvoria dve kľúčové ingrediencie rumov Cihuatán.
El Salvador je jedna z najmenších krajín sveta, ktorá nemá ako jediná z krajín Strednej Ameriky prístup ku Karibskému moru.
Celoročne tu panuje napospol teplé, tropické počasie, ktoré si možno vychutnať na nádherných plážach s tmavým pieskom a vodou Tichého oceánu. Rumy Cihuatán sú ručne vyrábané v rovnomennom údolí v El Salvadore, v liehovare, ktorý bol založený v roku 2004 a je jediným liehovarom v krajine. Je poháňaný obnoviteľnou energiou, ktorú čerpá z vylisovaných zvyškov cukrovej trstiny. Na každý krok výrobného procesu, od sadeníc cukrovej trstiny cez fermentáciu a destiláciu trstinového sirupu a melasy až po fľaškovanie, sa starostlivo dohliada.
Miestna master blender, Gabriela Ayala, vymýšľa čarovné a jedinečné rumy inšpirované mayským odkazom a zo sudov, v ktorých jej výtvory odpočívajú, nespustí zrak.

Indigo bol vyrobený k pocte mayskému bohu dažďa Tlaloc.
Názov je inšpirovaný modrou farbou, ktorá sa predtým vyrábala z kvetov indigovníku. Ide o posvätnú farbu boha dažďa a symbol El Salvadoru.
Tieto symboly sú vyobrazené aj na etikete fľaše: boh dažďa, ktorý má podobu dažďového mraku, spiaca žena a had, posvätné zviera Mayov a symbol múdrosti.
Indigo je ľahký rum, ktorý zrel minimálne 8 rokov systémom solera v sudoch z amerického bieleho duba, ktoré predtým obsahovali bourbon.
Chuťový profil sa vyznačuje tónmi vanilky, tmavej čokolády, lieskových orechov, cappuccina, mliečneho karamelu a citrónovej trávy.

Dostupnosť Objednané
Možnosti doručenia
€34,90 €29,08 bez DPH
Cihuatán Indigo 8YO 40% 0,7L
Neohodnotené
Značka: Cihuatán

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

51a8be8f7828b8f13d7fb17b2f9a9dbb
€14,17 bez DPH
€17
8500000194201
cihuatan xo
€80,83 bez DPH
€97
7410010594223
dead mans coconut
€13,75 bez DPH
€16,50
5011166061045
Používáme ověření věku Adulto