Cihuatán Nikte 47,5% 0,7L

Neohodnotené
Značka: Cihuatán

Rumy Cihuatán sú inšpirované rovnomenným údolím v El Salvadore.
V údolí Cihuatán kedysi stálo rovnomenné mesto.
Bolo postavené mayským kmeňom, pôvodnými obyvateľmi, ktorí tu žili medzi rokmi 900 a 1 200 n. L. Mayovia boli prosperujúcou spoločnosťou, matematici, astronómovia a obchodníci.
V ich túžbe po poznaní a inováciách nachádzajú rumy Cihuatán svoju inšpiráciu.
Slovo "Cihuatán" znamená v jazyku pipile, ktorý je príbuzný aztéčtině, "zem so spiacou ženou". Legenda hovorí, že pred mnohými storočiami prišla do údolia Cihuatán bohyňa, ktorá tamojšu pôdu obdarila hojnosťou a úrodnosťou.
Z jej vôle údolie rozkvitlo do podoby úrodných polí s cukrovou trstinou a tou najčistejšou vodou. A práve tie dnes tvoria dve kľúčové ingrediencie rumov Cihuatán.
El Salvador je jedna z najmenších krajín sveta, ktorá nemá ako jediná z krajín Strednej Ameriky prístup ku Karibskému moru.
Celoročne tu panuje napospol teplé, tropické počasie, ktoré si možno vychutnať na nádherných plážach s tmavým pieskom a vodou Tichého oceánu. Rumy Cihuatán sú ručne vyrábané v rovnomennom údolí v El Salvadore, v liehovare, ktorý bol založený v roku 2004 a je jediným liehovarom v krajine. Je poháňaný obnoviteľnou energiou, ktorú čerpá z vylisovaných zvyškov cukrovej trstiny. Na každý krok výrobného procesu, od sadeníc cukrovej trstiny cez fermentáciu a destiláciu trstinového sirupu a melasy až po fľaškovanie, sa starostlivo dohliada.
Miestna master blender, Gabriela Ayala, vymýšľa čarovné a jedinečné rumy inšpirované mayským odkazom a zo sudov, v ktorých jej výtvory odpočívajú, nespustí zrak.

Cihuatán Nikté je inšpirovaný kvetinou, ktorá rozkvitá len jednu noc v roku, kedy naplní vzduch omamnou vôňou medu a jazmínu.
Ide o blend štyroch rumov 12 až 15 rokov starých.
Vyznačuje sa tónmi jazmínu, ruže, divokej orchidei, ružového korenia, rambutanu, palmových kvetov a muškátového orieška.

Čerešničkou na torte je úchvatná tuba s dreveným vyrezávaným uzáverom.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
€70 €58,33 bez DPH
Cihuatán Nikte 47,5% 0,7L
Neohodnotené
Značka: Cihuatán

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Captain Morgan Spiced Gold 35% 1l
€12,92 bez DPH
€15,50
CPT-SPICE
emperor deep blue london bidge
€124,17 bez DPH
€149
EMP-LONDON
botran 18 bez new
Botran Sistema Solera 18 40% 0.7l
Momentálne nedostupné
€29,92 bez DPH
€35,90
7401005012853
Používáme ověření věku Adulto