Glenfiddich Select Cask 40% 1l

Neohodnotené
Značka: Glenfiddich
€49,50
Skladom

Len máloktorý muž si postavil vlastnú pálenicu vlastnými rukami. Ale William Grant áno – presne tak sa začal písať príbeh Glenfiddich. V lete v roku 1886 sa William so svojimi siedmimi synmi a dvoma dcérami po boku vydal naplniť celoživotnú ambíciu. Po celý čas s nimi však pracoval aj jeden kamenár. Spolu začali budovať pálenicu – ručne, kameň po kameni. Po jedinom roku práce bola hotová a William ju pomenoval Glenfiddich – z gaelčiny ,,Valley of the Deer‘‘ (údolie jeleňov). V priebehu času bola firma veľmi inovatívna, keďže niekedy v 60-tych rokoch sa ako prví odvážili svoj single malt exportovať do sveta. V Glenfiddichu dbajú na vysokú kvalitu a je raritou, že majú aj svoju debnársku dielňu a taktiež disponujú vlastnou plničkou – čiže celý proces sa odohráva na jednom mieste. Williamova vášeň, odhodlanie a priekopnícky duch vedú firmu aj dnes. Glenfiddich je jedným z mála jednosladových liehovarov, ktoré zostali výlučne v rodinnom vlastníctve. Teraz je celosvetovo najviac oceňovanou jednosladovou škótskou whisky.

Glenfiddich Select Cask
S elegantnými vrstvami sladkosti, korenia a tónmi citrusov je to lahodne hladká whisky bezkonkurenčnej kvality a konzistencie. Na vytvorenie jedinečného chuťového profilu edície Select Cask hlavný ,,Malt Master‘‘ – Brian Kinsman – ručne vybral jednotlivé sudy, pričom pomocou svojich znalostí a skúseností určil, ktoré sudy sa budú navzájom dopĺňať, keď sa stretnú v jedinečnej metóde Solera Vat N°1 – proces, pri ktorom chute z každého suda vzájomne interagujú a vytvárajú jedinečne hladkú a rafinovanú whisky. Nádherne jemný a sladký single malt spájajúci rafinovanú chuť dubu s typickým ovocným sadom z kolekcie Glenfiddich. Vyzreté sudy po bourbone dodávajú bohaté tóny vanilky a sladkej karamelky. Európsky dub poskytuje hlboké tanínové tóny a zamatovú textúru, zatiaľ čo sudy po červenom víne dodávajú tomuto lahodnému sladu žiarivý ovocný charakter. Farba pripomína jesenný jačmeň. Vo vôni cítiť krásne letné kvetinové tóny s nádychom krémovej vanilkovej karamelky a jemného dubu – v pozadí nádych pikantných citrusov. Chuť je veľmi mäkká s nádhernou rovnováhou dubu a typického ovocného charakteru Glenfiddich. Nasledujú vrstvy sladkosti a korenín s nádychom čerstvo mletého korenia. V závere je svieža a mimoriadne dobre vyvážená.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie