Johnnie Walker Blue Label 40% 0,7l

Neohodnotené
Značka: Johnnie Walker

V roku 1867 vytvoril syn Johna Walkera – Alexander – znamenitý ,,blend“ zvaný Old Highland Whisky. Bolo to veľdielo profesie s využitím tých najlepších chutí zo všetkých štyroch strán Škótska. Vytvorenie vybraného a výnimočného skvostu je pripomienkou na Walkerovu Old Highland Whisky a potvrdením vynikajúcej kvality whisky, ktorá zostáva verná duchu Walkerovho mena.

Vzniká z individuálne vyberaných sudov s najvyberanejšími a najunikátnejšími whisky. Najprv cítiť lieskové oriešky, med a sherry s pomarančmi a následne sa uvoľnia skryté tóny zázvoru, kumkvatu, santalového dreva a horkej čokolády. Potom sa objaví medová sladkosť v sprievode korenistých tónov a sušeného ovocia. Nakoniec prichádza neskutočne dlhotrvajúci, pomaly doznievajúci jemný záver v podobe dokonale vyváženého jemného dymu.

 

Získala mnohé veľké ocenenia vrátane šiestich cien Le Monde Selection Grand Gold a troch cien Double Gold v rámci súťaže San Francisco World Spirits.

Dostupnosť Na ceste
Možnosti doručenia
€199 €165,83 bez DPH
Johnnie Walker Blue Label 40% 0,7l
Neohodnotené
Značka: Johnnie Walker

Príbeh tejto značky sa začína, prirodzene, u muža, ktorý jej dal meno – Johnnie Walker. V roku 1820 si syn zosnulého farmára založil vlastný obchod s potravinami v prosperujúcom škótskom meste Kilmarnock. Predal otcovu farmu a peniaze použil na podnikanie. Bol to ťažký začiatok života, ale Johnnie bol vždy výnimočný – záblesk v očiach a oheň v srdci. V tých časoch väčšina obchodníkov s whisky ponúkala rôzne rady ,,single-malts“, ktoré však nikdy neboli konzistentné. Pre Johnnieho to nebolo dosť dobré a tak ich začal miešať (blendovať), aby vytvoril whisky, ktorá chutila vždy rovnako dobre. To sa mu aj úspešne podarilo.

Keď Johnnie, po svojom plnohodnotnom živote, v roku 1857 zomrel, zanechal svojmu synovi Alexandrovi veľmi zdravý a prosperujúci biznis. Boli to rýchle časy – Spojené kráľovstvo bolo pulzujúcim srdcom priemyselnej revolúcie, ktorá mala zmeniť úplne všetko. V Kilmarnocku postavili železnicu, ktorá prepravovala tovar na veľké lode cestujúce do štyroch kútov sveta. Rovnako ako Johnnie, aj Alexander vedel spoznať dobrú príležitosť. Postupom času sa značka preslávila po celom svete a je dodnes veľmi uznávanou whisky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

chivas 18
€49,92 bez DPH
€59,90
5000299225004
jura18
€74,17 bez DPH
€89
5013967012547
jura redwine
€25,75 bez DPH
€30,90
€36 (–14 %)
5013967016507
Používáme ověření věku Adulto