Macallan 12YO - Sherry Oak Cask 40% 0,7l

Neohodnotené
Značka: Macallan
€120
Skladom

Macallan bol jedným z prvých liehovarov v Škótsku, ktorý získal legálnu licenciu. Odvtedy si vybudoval reputáciu jednej z popredných jednosladových whisky na svete.
The Macallan sa opiera o zásadné prispievajúce vplyvy Španielska, Severnej Ameriky a Škótska - a ich príslušných prírodných surovín v kombinácii s tradičnými metódami a remeselnou zručnosťou.
Páleni Macallan založil Alexander Reid, farmár a učiteľ na škole.
Pôvodný názov oblasti bol „Maghellan“, prevzatý z galského slova „magh“, čo znamená úrodná pôda, a „Ellan“, od mnícha sv. Fillana - ktorý úzko spolupracoval s kostolom, ktorý stál v areáli The Macallan Estate do roku 1400. Farmári vyrábali whisky na svojich farmách Speyside v tejto oblasti po celé storočia.

Macallan Sherry Oak 12 Years Old je súčasťou rady Sherry Oak, ktorá obsahuje sériu jednosladových whisky zrejúcich pre bohatosť a komplexnosť výlučne v ručne vyberaných dubových sudoch zo sherry z Jerezu.
Vyzretý charakter, bohaté "drevo" a tóny sušeného ovocia a bohatá zlatá farba.

Každá Macallan whisky odhaľuje bezkonkurenčné odhodlanie k majstrovstvu či už v "dreve" alebo umení výroby samotnej whisky, pre ktoré je Macallan známy od svojho založenia v roku 1824.
Je vyjadrením trvalej túžby ísť za hranice bežného, ​​hľadať výnimočné a vytvárať jednoznačné slady.