The Glenlivet 12YO 40% 0,7L

Neohodnotené
Značka: The Glenlivet
€39
Skladom

George Smith, zakladateľ pálenice, ako inak, pálil alkohol najsôr nelegálne.
Tak ako väčšina páleníc tej doby.
Licenciu získal až v roku 1824, a v tom čase jeho rodina vyrábala whisky už 50 rokov.
Až do roku 1953 bola pálenica rodinným majetkom, aby sa následne niekoľkokrát stala predmetom fúzie, až ju v roku 1977 kúpila spoločnosť Seagram.
Od roku 2001 je súčasťou skupiny Chivas Brothers, ktorá sa zaoberá produkciou whisky koncernu Pernod Ricard.
Za svoj charakter vďačí Glenlivet rôznym faktorom.
V prvom rade, pri sušení jačmenného sladu sa nepoužíva rašelina, dalej slad kvasí v drevených kadiach a hlavne už viac ako 150 rokov sa nezmenil tvar a veľkosť destilačných kotlov.

The Glenlivet 12YO
Táto whisky znamená veľa vecí: jemná, ovocná, zložitá, sofistikovaná, zábavná, klasická.
Almanach Original Malt Whisky hovorí: „Prvotriedny slad. Jeden z najpopulárnejších sladov na svete - zaslúžene. “ Tento klasický slad, ktorý predstavuje charakteristický štýl The Glenlivet, je najskôr vyzretý v tradičnom dube a potom ešte v sudoch z amerického dubu, ktoré dodávajú tóny vanilky a dodávajú whisky charakteristickú jemnosť. Voda bohatá na minerály, ktorá pochádza z Josie’s Well, pomáha vytvárať chute počas rmutovania a fermentácie, zatiaľ čo špecifická výška a šírka medených kotlov dodáva jemný, ale zložitý charakter. Fľašu majte po ruke pri každej príležitosti.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie