Glen Moray Elgin Classic Sherry Cask Finish 40% 0.7l

Neohodnotené
Značka: Glen Moray
€23,50
Skladom

História liehovaru Glen Moray siaha až do 19. storočia. Sídli v Elgine – v centre Speyside – najznámejšieho whisky regiónu v Škótsku. Jeho príbeh sa začal pivovarom Elgin West, ktorý vyrábal lokálne pivo od roku 1830. Z pivovaru sa však neskôr stal liehovar na whisky, kde sa v roku 1897 prvýkrát vyrobil destilát. Bola to whisky Glen Moray. Odvtedy sa vyrába tradične – iba z tamojšieho jačmeňa. Plní sa do rôznych druhov sudov ako je Cabernet Sauvignon Cask, Port Cask, Sherry Cask, Chardonnay Cask. A práve to je pre Glen Moray typické. Remeslo výroby elegantnej Single Malt (jednosladovej) whisky Glen Moray sa prenáša z generácie na generáciu. Míľnikom je rok 2014, kedy značka predstavila svoju novú radu ,,Classic Collection”. Ochutnajte široké spektrum chutí a vôní, ktoré táto kolekcia ponúka.

Glen Moray Elgin Classic Sherry Cask Finish
Ochutnajte Glen Moray Elgin Classic Sherry Cask Finish. Dvojité zrenie, výber z tých najlepších sudov z amerického dubu, dokončená v sudoch Oloroso a najmä špeciálne vybraná naším hlavným liehovarníkom z presláveného regiónu Jerez známeho produkciou sherry v Španielsku.
Farba tejto whisky sa podobá leštenému zlatu. Pre jej vôňu je príznačné sušené ovocie, škorica a karamelky. V chuti prevláda sladká vanilka, dub, tmavá čokoláda a orientálne korenie. Záver je príjemne dlhý a korenistý. Vyskúšajte popíjať túto škótsku whisky popri chilli con carne, súlad chutí korenistej Glen Moray Sherry Cask Finish a tohto jedla je neobyčajne zaujímavý.